Gdy czekasz na wypłatę z polisy

Na ulicach i szosach nadal dochodzi do wypadków i niestety przynoszą mnóstwo strat. Jednak korzystamy z możliwości ubezpieczenia się na wszelkie okoliczności. Teoretycznie to skuteczne zabezpieczenie przed finansowymi szkodami poniesionymi podczas wypadku. Czy aby tak naprawdę będzie?

Zaszedł wypadek, w którym Ty lub ktoś z bliskich Ci osób poniósł istotne straty. Wszystko jest oczywiste i spodziewasz się wypłaty spodziewanej należności. W praktyce jednak ubezpieczyciel postara się by wypłacić jak najmniej, bo to w końcu jest w jego biznesowym interesie. Po wypadku nie wolno czekać, aż pieniądze same wpadną do portfela. Trzeba elementarnej znajomości prawa, by przekonać firmę ubezpieczeniową do wypełnienia swoich obowiązków. Tym właśnie zajmuje się kancelaria odszkodowawcza – poproś specjalistów o zajęcie się twoim przypadkiem.
Możecie spotkać się na sali sądowej

Zapewne masz rację, ale mimo zażaleń, odwołań i nowych propozycji klienta większość przypadków kończy się przed sądem. Jest pewne, że ubezpieczyciel korzysta z pracy swoich adwokatów, którzy wykażą brak konieczności wypłaty dla pokrzywdzonego. Warto zatem znaleźć równie znające się na odszkodowaniach osoby i zlecić im działania we własnym interesie. Poszukiwanie prawnika to dziś prosta czynność, wystarczy umieścić w wyszukiwarce odpowiednie hasło na temat odszkodowań i interesującą nas miejscowość np. prawnik Łódź. Radcy prawni i adwokaci najczęściej działają na zasadzie prowizji od zasądzonej kwoty, a więc zależy im na wygranej tak jak Tobie.

Nie obędzie się bez udokumentowania zdarzenia

Zdecydowanie lepiej będzie tak poprowadzić sprawę, by nie trafić sądu – dobry prawnik poradzi Ci jak to zrobić. Dokumentacja wypadku i poniesionych strat to podstawa do uzyskania rekompensaty. Właśnie pełnomocnik wskaże ci obowiązkowe dokumenty i załączniki, które musisz zgromadzić. Będzie to np. dokumentacja lekarska, zdjęcia z miejsca zdarzenia, relacje świadków itp. Prowadzący twoją sprawę podpowiedzą Ci też skąd wziąć dowody na poniesioną szkodę.

Dali, ale chcesz więcej

Bardzo często zdarza się sytuacja w której sumy rekompensaty są zaniżane. Nawet po pierwszym odwołaniu, złożonym jeszcze bez doradcy, możemy uzyskać znacznie lepszą kwotę. Pomyśl, jaką kwotę otrzymałbyś przy poprowadzeniu sprawy przez doświadczonych fachowców? Kiedy nie możesz pogodzić się z małym świadczeniem, zwróć się do prawnika, czy warto starać się o wyższą stawkę.