Najpowszechniejsze tkaniny tekstylne

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, z jakiego surowca zrobione są ubrania, jakie kupujemy. Chcąc uniknąć intensywnego pocenia jak również podrażnienia skóry, należy poznać się ze składem dzianiny. Dlatego zanim dokonamy zakupu, należy zerknąć na metkę.

Tkaniny- gatunki

Istnieją materiały naturalne, sztuczne i syntetyczne. Do naturalnych należą: bawełna, len, jedwab, wełna, włókna konopi.
Następną kategorią są tkaniny sztuczne. Są one wytwarzane zwłaszcza z podanej obróbce celulozy. Włókna syntetyczne są wytworzone ze składników, jakie nie występują w przyrodzie. Należą do nich; akryl, nylon, poliester, poliamid.

Najpowszechniejsza tkanina

Najciekawsze oraz regularnie kupowane są ubrania zrobione z materiałów mieszanych. Najlepiej noszą się ubrania bawełniane z niewielką domieszką poliestru czy wiskozy. Najlepsze ubrania to te, które składają się głównie z bawełny, z drobną domieszką odmiennych włókien. Wtedy artykuł jest delikatny w dotyku, oddychający oraz ładnie się układa na ciele i nie zagniata.

Jedną z najbardziej poszukiwanych tkanin jest dzianina dresowa.
Tkanina ta jest wytrzymała, charakteryzuje ją wyjątkowo duża przepuszczalność powietrza a dodatkowo odporność na pranie w pralce. Jest wprost doskonała na gorące i zimne dni. Tkanina nierzadko jest wykonana z bawełny z domieszką elastanu lub poliestru. Dzianina dresowa bawełniana, bez domieszek innych włókien nie jest już tak wygodna w noszeniu. Jest także wrażliwa na wysoką temperaturę czyszczenia. Dzianina dresowa to doskonały materiał na bluzy, czapki czy odzież dla niemowląt.

Równie atrakcyjną jak dzianina dresowa jest odzież wełniana z domieszką akrylu a także, bawełna pomieszana z wełną. Tkaniny mieszane to najlepsze rozwiązanie. Nadzwyczaj ładnie wyglądają, nie odkształcają się a także nie mną się przy każdym kroku. Ważne jest, aby wybierać kompozycje, jakie mają większą zawartość włókien naturalnych.