Jakie ręczniki dla dzieci na różnym etapie?

Dla siebie nabywamy ręczniki , które będą dobrze komponować się z kolorystyką wnętrza i czy są rozsądnej jakości, co oznacza, że się nie odbarwiają, świetnie chłoną wodę i są miękkie. Takie kryteria wystarczą, jednak jeśli chodzi o dzieci, sprawa nie jest już taka prosta. Za to najmłodsze pokolenie wzrasta, a razem z nimi zainteresowana i oczekiwania, bez których nie znajdziemy właściwej opcji. Na szczęście przedsiębiorstwa produkujące materiały kąpielowe wychodzą naprzeciw naszym potrzebom, a my możemy wybrać coś dla siebie.

Ręcznik z kapturkiem ogrom radości dla maluchów

Przed przyjściem dziecka na świat, w pogotowiu już znajdują się specjalne ręczniki kąpielowe dla dzieci – przytulne i bezpieczne dla skóry, które po otuleniu nie dadzą żadnego zaczerwienienia ani otarcia. Odpowiednim sposobem na efektywne i przyjemne osuszanie maluszka po wykąpaniu będzie specjalny, kwadratowy ręcznik z kapturkiem – zapewnia dokładne otulenie z ochroną wrażliwej główki. Najlepiej wybrać ręczniki bambusowe, delikatne dla skóry i znakomicie chłonące wodę, które poza tym zapewniają zadowalający efekt termiczny. Przy okazji nie alergizują, nie odparzają naskórka i wytrzymują częste używanie.

Z odkrywaniem świata pojawiają się nowe fascynacje

Złapanie malucha i precyzyjne wytarcie z wody po wykąpaniu to trudna sztuka. W tym wypadku najpewniej uciec się do ponadczasowej metody i wykorzystać zestawy, które obejmują szlafroczki i ręczniki dla dzieci wykonane z identycznego materiału. Jeśli się uda (to niełatwe!) owijamy dziecko w szlafroczek, kaptur na głowę, następnie gonimy po pokojach i docieramy resztę. Być może gdzieś są chłopcy i dziewczynki, które spokojnie pozwalają się wytrzeć, z pewnością mieszkają gdzieś w Polsce…

W wieku przedszkolnym dziecko zaczyna identyfikować się z bohaterami z filmowych bajek. Ręczniki dla dzieci z ulubionymi postaciami to znakomity środek, by dzieci myślały o kąpieli jako o czymś przyjemnym. Przytulny ręcznik z motywem to świetny pomysł na element wyprawki do przedszkola. Nie ma szans na zgubienie go, a wiadomo, że w podobnych miejscach ręczniki dla dzieci mogą się pomieszać.

Pociechy dorastają – zmieniają się również ręczniki

W następnym etapie ręcznik też jest użyteczny, np. żeby wyjąć go pod prysznicem po lekcji wf. Najlepiej by był niewielki i niezbyt ciężki, a także porządnie chłonący i powinien szybko schnąć. Sporym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale także sportowców-amatorów legitymują się ręczniki z mikrofibry. Rozpoczęcie uczęszczania do przedszkola czy szkoły to właściwy moment, aby przekonać dziecko, że nie można używać jednego ręcznika do buzi i rąk oraz pozostałych części ciała, tak aby nie rozprzestrzeniać patogenów.